Emlak Yatırım Uzmanı
Image Alt

Müşteri Deneyimleri

1
Hakan Gümüş

Gayrimenkul sektörü birkaç akıllı dokunuşla ivme kazanabilir..

2021’de gayrimenkul sektöründe geliştirilmesi gereken konularla ilgili açıklamalarda bulunan Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) Başkanı Hakan Gümüş, birkaç akıllı dokunuşla sektörün ivme kazanacağını belirterek GİSP olarak kamu kurumlarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Şule Alp

``Korona kondular’a dikkat, aldığınız ev çöp olabilir``

Pandeminin değiştirdiği gayrimenkul alışkanlıkları nedeniyle birçok insan merkezden uzak yerlerde arsa aldı, bazısı bu süreçte arsalarına ev yaptırdı. 'İmar affı gelecek' vaadiyle satılan arsalar ve tapusuz evler konusunda uyaran uzmanlar, ``Koronakondulara dikkat, aldığınız ev çöp olabilir`` diyor.

2
3
Soner Keleş

Gayrimenkul Sektöründe 2020 Yılı Nasıl Geçti?

2019 yılının son çeyreğinde düşme eğilimine giren konut kredisi oranları bu yılın başında psikolojik eşik olan %1 altına geriledi. Yılın başında Ocak-Şubat aylarında konuta olan talepte ivme yukarıya doğru döndü. Dünya Sağlık Örgütü’nün 11 Mart 2020’de corona virüs salgınını Küresel Pandemi olarak ilan etmesi ile birlikte dünya küresel finans piyasaları ciddi bir şekilde etkilendi.

Sühran Aras

Değer Artış Payı Yönetmeliği Neler Getiriyor?

Geçtiğimiz günlerde resmî gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre bundan böyle imar planı değişikliği sebebiyle değeri artan gayrimenkuller için artık değer artışı vergisi ödenecek. Bu düzenlemeyle birlikte taşınmazın artan değerinin tamamının kamuya aktarılacağını dile getiren Lüks Kont Uzmanı Sühran Aras, bu durumun özel teşebbüs ve sermayenin değerinin azalmasına ve kamunun aşırı yararlanmasına neden olabileceğini dile getirdi.

4
You don't have permission to register